همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی برای هر واحد تجاری بسیار ضروری و واجب است. در مطالب قبل شما را با مهم ترین نکات در مورد فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد صدور فاکتور رسمی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

مشخصات چاپ فاکتور رسمی(دارایی،مالیاتی،خدمات،صورت حساب فروش محصول)شامل موارد زیر است:

-شاخص مهم چاپ کردن فاکتور رسمی نوع چاپ شماره سریال آن بوده که باید به صورت چاپ افست یا ملخی به رنگ قرمز و کمی برجسته صورت گیرد که به آسانی برای ممیز دارایی قابل تشخیص بوده و با چاپ دیجیتال و شماره زدن دستی کاملا متمایز می باشد.

براساس ماده ۱۴۷ قانون مالیات های مستقیم هزینه های مورد قبول برای مشخص شدن درآمد مشمول مالیات به توضیحی که ضمن مقررات این قانون مقرر می شود عبارت است از هزینه هایی که در حدود متعارف به مدارک متکی بوده و به تحصیل درآمد موسسه در دوره مالی مربوط با رعایت کردن حد نصاب های مقرر مرتبط باشد.

در مورد فاکتور رسمی گفتنی است که همه واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده باید فاکتور رسمی را به خریداران خود ارائه نمایند بنابراین صادر کردن فاکتور رسمی به بزرگی و کوچکی واحد تجاری مربوط نبوده و هر خریداری قادر است در مقابل وجوهی که پرداخت کرده درخواست صدور فاکتور رسمی کند و اگر فروشنده از صادر کردن فاکتوررسمی امتناع کند مشمول جرایم مربوطه خواهد شد.با توجه به بخش نامه های مالیاتی در رابطه با استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه فروشگاهی هم اکنون خیلی از صورت حسابهای صادره قابلیت یک صورتحساب قانونی را دارد البته نداشتن فاکتور رسمی دلیل قابل تویهی برای نپذیرفتن هزینه نیست و ملاک پذیرفتن از طرف ممیزین مالیاتی مفاد مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون مالیات های مستقیم می باشد.

برای تهیه فاکتور رسمی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 − 15 =